time

00/05/24

لانگ و شورت به چه معناست؟

article-img

 

لانگ و شورت از پر تکرار ترین مفاهیم دنیای رمز ارز ها هستند. امروز به شرح این دو مفهوم جالب می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

شورت کردن رمز ارز ها به چه معناست؟

رمز ارز ها دارایی‌های پرنوسانی هستند؛ این به این معنی است؛ در حالی که رمز ارز ها می‌توانند رشدهای عجیب و نجومی داشته باشند ممکن است در جهت ریزش قیمت هم حرکت کنند. هنگامی که معامله‌گران پیش بینی کنند ارزش یک رمز ارز ممکن است کاهش پیدا کند بلافاصله آن رمز ارز را قرض گرفته و می‌فروشند. پس از کاهش قیمت رمز ارز معامله‌گر دوباره معادل آن رمز ارز را خریداری کرده و به وام دهنده پس می‌دهد و سود او از این معامله تفاوت مقدار رمز ارز کسب شده است. این فرایند شورت کردن نام دارد و می‌تواند یک روش بسیار موثر برای افزایش ارزش سبد دارایی‌های دیجیتال باشد.

 

لانگ و شورت

مفهوم لانگ به چه معناست؟

در اصل، لانگ کردن  یک رمز ارز به این معنی است که انتظار دارید قیمت آن در آینده افزایش پیدا کندبرای مثال می توان گفت شواهد زیادی در مورد بیت کوین وجود دارد که نشان می‌دهد که این رمز ارز مناسب یک سرمایه‌گذاری عالی در بلند مدت است اما مانند همیشه قبل از تصمیم‌گیری در مورد سرمایه‌گذاری روی بیت کوین یا هر رمز ارز دیگری شخصاً در مورد آنها تحقیق کنید.

 

اکنون که با مفهوم لانگ و شورت کردن رمز ارز ها آشنا شدید؛ استفاده از این دو مفهوم بستگی به استراتژی معاملات شما دارد.