time

00/05/25

نکات امنیتی در معاملات رمز ارز ها

article-img

در این روز ها که ارز های دیجیتال بر سر زبان ها افتادند و مردم عادی هم علاقه‌مند هستند به این بازار پرهیجان ورود کنند، بحث امنیت دارایی های دیجیتالی مطرح می شود و بسیاری می خواهند مطمئن شوند که به صورت کاملا امن از رمز ارز های خود نگهداری می کنند. امروز در این مقاله به شرح اصلی ترین و متداول ترین راه های تامین امنیت نگهداری رمز ارز ها می پردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

 

روش های امن نگهداشتن رمز ارز ها:

1-از رمزعبور های طولانی و امن استفاده کنید:

برای کیف پول یا حساب صرافی خود از گذرواژه امن استفاده کنید. استفاده از رمزعبور امن یعنی حداقل تعداد کاراکتر های گذرواژه 8 کاراکتر و ترکیبی از عدد، حروف کوچک و بزرگ و علائم باشد. سعی کنید از گذرواژه های طولانی با شرایط بالا استفاده کنید. برای مثال گذرواژه روبرو نمونه یک گذرواژه امن است: A1j@H5k*w

 

 

2-ذخیره کلید های خصوصی به صورت آفلاین:

کلیدهای خصوصی تنها کلید دسترسی شما به ارزهای دیجیتالی ذخیره شده روی بلاکچین می باشند و از این رو به هیچ وجه نباید با افراد دیگر به اشتراک گذاشته شود. برای ایمن نگه داشتن آنها، می توانید آنها را در یک محل ذخیره سازی آفلاین  مانند رایانه بدون اتصال به اینترنت یا حتی کیف پول های سخت افزاری ذخیره کنید و آنها را روی کاغذ بنویسید و درمکانی امن نگهداری کنید. این روش به شما کمک می کند تا از حملات تروجان ها یا هکرها جلوگیری کنید.

 

امنیت

3-از ورود دو مرحله ای استفاده کنید:

برای ورود به حساب صرافی خود و یا اکانت کیف پول خود از قابلیت ورود دو مرحله ای استفاده کنید.

 

 

4- استفاده از رایانه امن:

با استفاده از آنتی ویروس های معتبر امنیت رایانه خود را تامین کنید، گاهی اوقات تروجان ها و ویروس های کامپیوتری باعث به سرقت رفتن رمز ارز ها می شوند!

 

 

5- تهیه نسخه پشتیبان:

از تمامی اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و در بستری امن از آنها نگهداری کنید. وجود چندین نسخه پشتیبان در محلی امن باعث می شود درصورتی که اتفاقی برای یکی از نسخه های پشتیبان افتاد، نسخه دیگری داشته باشید!

 

 

امنیت همیشه یک عنصر نسبی است، اما می‌توان با رعایت یکسری نکات ساده علاوه بر تامین امنیت دارایی های دیجیتال؛ ذهنتان را از افکار منفی در مورد دارایی هایتان راحت کنید. امیدوارم با رعایت نکات ذکر شده در این مقاله از رمز ارز های خود به صورت امن نگهداری کنید.