time

00/05/27

پرایس اکشن چیست؟ پاسخی ساده!

article-img

شاید بارها و بارها اسم استراتژی پرایس اکشن در معاملات را شنیده باشید. بسیاری در ذهن خود فکر می کنند پرایس اکشن مجموعه ای از تکنیک های پیچیده برای خرید و فروش رمز ارز هاست ولی در واقع پرایس اکشن بسیار ساده تر از چیزی است که فکر می کنید. البته استفاده از این استراتژی برای ترید نیاز به آموزش دیدن و تجربه دارد.  استراتژی ها به طور کلی در سه دسته معامله بر حسب پرایس اکشن، معامله بر حسب اندیکاتورها و اسیلاتورها و در آخر ترید بر اساس ترکیب جفت روش های قبلی قرار می گیرند. امروز در این مقاله به شرح مفهوم پرایس اکشن می پردازیم.

 

پرایس اکشن چیست؟

به عبارت ساده پرایس اکشن یک تکنیک معامله گری و تحلیل بازار است که به معامله گر این امکان را می‌دهد تا با استفاده از حرکات واقعی قیمت تصمیمات خود برای انجام معاملات را بگیرد؛ برخلاف دیگر تریدرها که با استفاده از اندیکاتور ها اقدام به تحلیل حرکات قیمت می‌کنند. زمانی که شما معامله و تریدی را در بازار رمز ارز ها بر اساس حرکت و نمودار قیمتی آن تحلیل کنید و خریدی را انجام دهید؛ به استراتژی شما برای معامله روش پرایس اکشن می‌گویند. حتی اگر در معاملات پرایس اکشن خود نیز از اندیکاتورها و اسیلاتورها نیز استفاده کنید ولی در بخش کوچکی از تحلیل شما جای خواهند گرفت. اشخاصی که بر اساس پرایس اکشن معاملات خود را نیز انجام می دهند باور دارند که عملکرد و حرکات قیمتی همیشه در نمودار تکنیکال موجود است که برای ترید کردن اهمیت دارد. برای مثال با بالارفتن قیمت و ارزش سهام یک مجموعه ، یک معامله‌گر پرایس اکشن به این نتیجه می‌رسد که میزان خرید آن سهام مانند برای مثال اتریوم بالاست در نتیجه نقطه ورود خوبی برای خرید است.

 

پرایس اکشن

چطور می‌توان از پرایس اکشن استفاده کرد؟

پرایس اکشن را می توان با استفاده از نمودارهایی که قیمت ها را در طول زمان ترسیم می کنند مشاهده و تفسیر کرد. معامله گران از ترکیب نمودارهای مختلف برای بهبود توانایی خود در ردیابی و تفسیر روندها ، شکست ها و برگشت استفاده می کنند. بسیاری از معامله گران از نمودارهای شمعی یا کندل استفاده می کنند زیرا به درک بهتری از بالا و پایین رفتن قیمت ها می‌توانند برسند.

 

چه نمودار هایی برای پرایس اکشن مناسب است؟

 نمودارهای شمعی ژاپنی و نمودارهای میله ای ابزارهای مهمی برای تحلیل با استفاده از روش پرایس اکشن می‌­باشند.

الگوهای شمعی مانند هارامی، اینگولفینگ، شوتینگ استار و … همگی مواردی هستند که در تحلیلگری به سبک پرایس اکشن با آن موجه خواهید شد.

 

مزایای استفاده از پرایس اکشن چیست؟

۱- رایگان است! تریدرهای پرایس اکشن نیازی به نرم افزارهای اضافی ندارند.

 

۲- این روش در هر بازار و در هر موقعیتی کاربرد دارد. سهام، فارکس، رمز ارز ها، کالا و … .

 

۳- با استفاده از هر نرم افزاری می‌توان تحلیل پرایس اکشن را انجام داد. تنها باید به چارت کندل ها دسترسی داشته باشید.