time

00/06/02

انواع روش های ماینینگ

article-img

این روز ها بحث استخراج رمز ارز ها بر سر زبان ها افتاده و برای همه جذاب است. اما عموم مردم درمورد راه های استخراج رمز ارز ها اطلاعاتی ندارند. در ادامه باما همراه باشید.

 

استخراج به کمک پردازنده مرکزی CPU Mining

یکی از اولین روش های استخراج ارز دیجیتال استفاده از سی پی یو کامپیوتر شخصی است . در این روش ماینر از طریق سیستم شخصی ( کامپیوتر و لپ تاپ ) و با استفاده از CPU  یا همان واحد پردازش مرکزی آنها اقدام به فرایند ماینینگ می کند . از جمله معایب این روش زمان بر بودن آن است که در نتیجه نسبت به باقی روش ها کند تر بوده و ارز کمتری را تولید می کند که به صرفه نیست .

اما در صورتی که شخصی تعداد زیادی کامپیوتر شخصی داشته باشد اصطلاحا یک مزرعه و همچنین دارای منبع انرژی الکتریسیته رایگان و یا ارزان قیمت هم باشد آنگاه استفاده از این روش برای وی به صرفه خواهد بود .

ماینینگ با سی پی یو

 

 

GPU Mining استخراج به کمک پردازنده گرافیک

استخراج با پردازنده گرافیکی نیز همانند استخراج با CPU ایست اما با این تفاوت که بسیار سریعتر و کارآمدتر از استخراج به کمک پردازنده CPU می باشد.

ماینینگ با کارت گرافیک

 

 

ASIC Mining استخراج به کمک دستگاه های ایسیک

دستگاه های ایسیک مدارهای مجتمعی هستند که به منظور انجام عملیات خاص، طراحی و بهینه سازی شده اند. که بسیار سریعتر و قدرتمندتر از تمام فن آوری های قبلی هستند.

ماینینگ با ای سیک

دستگاه استخراج ای سیک ASIC چیست؟

با گسترش شبکه بیت کوین و تراکنش های آن، استخراج بیت کوین با کامپیوتر های معمولی اصلا به صرفه نیست. برای استخراج به صرفه بیت کوین به سخت افزار تخصصی که با عنوان ای سیک (ASIC) شناخته می شوند، نیاز خواهید داشت.ابتدا ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را برای پردازنده های کامپیوتری (CPU) طراحی کرد اما امروزه تمام استخراج های بزرگ و اصلی بیت کوین توسط دستگاه های استخراج یا همان ASIC ها صورت می گیرد.

 

 

استخراج ابری(Mining services (Cloud mining

سرویس های استخراج ابری که با بستن قراردادهای در ازای خرید هش برای مدتی میتواند دستگاه های استخراج ارز را اجاره کنید.

ماینینگ ابری