time

00/06/07

منابع تحلیل تکنیکال کدامند؟

article-img

تحلیل فاندامنتال یا تحلیل بنیادی، مهم ترین نوع تحلیل در بازار های مالی و به ویژه بازار رمز ارز هاست. اعتبار تحلیل بنیادی بسیار بالاست، تحلیل بنیادی شامل تجزیه و تحلیل گزارش‌های مالی شرکت، مدیریت و امتیازات رقابتی، رقبا و بازارهای مربوط به محصولات آن ‌است امروز در این مقاله به شرح منابع تحلیل فاندامنتال می پردازیم.

 

3 هدف تحلیل بنیادی

۱تعیین ارزش سهام شرکت و پیش‌بینی تغییرات آتی قیمت
۲برآورد عملکرد تجاری
۳ارزیابی مدیریت و اتخاذ تصمیمات داخلی جهت محاسبه ریسک اعتباری

 

منابع تحلیل بنیادی

 

شرایط اقتصاد جهانی

امروزه در نظر گرفتن بازارهای جهانی و شرایط اقتصاد دنیا یکی از عوامل تأثیرگذار بر تحلیل‌های اقتصادی است. تحلیل اقتصادی یافتن و درک عوامل و راهکارهای گوناگون انجام یک فعالیت مبتنی بر هزینه و مزایا است. اطلاعات مبنی بر هزینه و مزایا، شناخت و آگاهی کافی در هر زمینه اقتصادی می‌دهد.

تحلیل فاندامنتال

شرایط اقتصاد کشور

عوامل تأثیرگذار بر صنایع فعال و شرکت‌های مختلف می¬تواند شامل سیاست‌های مالی و پولی دولت، بودجه کشور، عوامل و اتفاقات سیاسی، نرخ ارز، نرخ تورم، نرخ بهره و بسیاری دیگر از عوامل باشد. تغییرات هرکدام از این موارد می‌توانند سبب نوسان قیمت سهام شرکت‌های بورسی شود.

 

شرایط شرکت

این مرحله از تحلیل بنیادی شامل تحلیل متغیرهای اساسی مالی، شامل فروش، حاشیه سود، منابع مالی، گردش دارایی و سایر عوامل، برای تخمین ارزش ذاتی شرکت است. موقعیت رقابتی شرکت، رقابت خارجی، مدیریت و سایر موارد نیز می‌تواند در این بررسی دخیل باشد

 

تیم توسعه دهنده

وجود یک تیم توسعه دهنده قدرتمند و با تجربه از اصل های اساسی پیشرفت یک رمز ارز است. بسیاری از رمز ارز ها توسط کسانی ایجاد شده اند که قبلا از اعضای بنیانگذار یک ارز دیگر هم بودند، این یعنی فردی رمز ارز را خلق کرده که تجربه کافی داشته و احتمال شکست پروژه بسیار کم می شود.

فاندامنتال وایت پیپر

در بازار رمز ارز ها خیلی مهم است بدانید که رمز ارزی که روی آن سرمایه گذاری می کنید برای چه هدفی ایجاد شده است و قرار است تا کجا پیشرفت کند. برخی ارز ها استیبل کوین هستند و قیمتی ثابت دارند و برخی بر اساس یک شوخی پدید آمده اند. قبل از اقدام به خرید یک رمز ارز وایت پیپر آن را مطالعه کنید.

 

کاربرد ها و ویژگی ها

ویژگی ها و کاربرد های رمز ارز را بررسی کنید.سرعت بالای تراکنش‌ها، کارمزدهای نزدیک به صفر و موارد فنی دیگر برای یک بلاکچین ارز دیجیتال خوب است و از عوامل شتاب دهنده به رشد قیمت رمز ارز است.

 

 

از چه منابعی می توان اطلاعات ذکر شده را بدست آورد؟

توییتر

شبکه های اجتمایی

وبسایت کریپتوپنیک

وبسایت کوین مارکت کپ