time

00/07/17

توکن تراست والت چیست؟

article-img

توکن تراست والت با نماد اختصاصی TWT یک توکن کاربردی و بومی تراست والت است و در هر دو شبکه  BEP-2 و BEP-20 موجود است.

پلتفرم اصلی تراست والت منبع باز بوده و توسعه دهندگان می‌توانند بر روی آن نرم‌افزار طراحی کنند. این کیف پول ارز دیجیتال دارای قابلیت استفاده داخلی از ارز فیات است که به کاربران امکان می‌دهد رمز ارزها را با کارت‌های اعتباری خریداری کنند.

تراست والت با سایر صرافی‌های غیرمتمرکز مانند پنکیک سواپ، یونی سواپ، و صرافی غیرمتمرکز بایننس ادغام شده است و کاربران می‌توانند از طریق یک رابط کاربری به خرید، نگهداری، و تبادل دارایی‌های رمز ارزی خود بپردازند. در تراست والت امکان خرید، تبادل و ذخیره ۱۶۰۰۰۰ دارایی رمز ارزی بر روی ۴۰ بلاکچین مختلف  وجود دارد.هدف اصلی  پروژه این است که با ساده کردن دسترسی کاربران به خدمات رمزارزی مانند برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapps) به رابط کاربری تمام رمز ارزها تبدیل شود.

 

تاریخچه کوتاه توکن تراست والت

Trust Wallet به وسیله ویکتور رادچنکو در سال 2017 تاسیس شد. این ارز دیجیتال در کالیفرنیا مستقر است. رادچنکو در گذشته در چندین شرکت فناوری فعالیت داشته و علاوه بر این Trucker Path را در سال 2013 تاسیس کرد. رادچنکو زمانی که متوجه شد فروشگاه‌های برنامه هیچ کیف پول منبع بازی برای نشانه‌های Ethereum و ERC20 ندارند، توجه خود را به صنعت کیف پول ارزهای رمزنگاری شده معطوف کرد. پلتفرم ارز دیجیتال  TWTبه وسیله Binance در جولای 2018،  با مبلغی نامشخص خریداری شد اما رادچنکو همچنان به عنوان بخشی از تیم Binance در این سیستم عامل فعالیت می‌کند

تراست والت

امنیت توکن TWT چگونه است؟

الگوریتمی که توکن  TWTاز آن استفاده می‌کند، الگوریتم اثبات سهام POS است. استفاده از این الگوریتم می تواند حدودا 51 درصد از تهدیدات SYBIL حمایت کند توکن  TWT، با استفاده از برنامه Bounty Bounty اجرا می‌شود که می‌تواند تا سقف حدود ده هزار دلار BNB به هر فردی که مشکلات Binance Chain و قراردادهای هوشمند را کشف کند، پرداخت نماید؛ به علاوه برای امنیت بیشتر کیف پولTWT، یک رمز عبور یا یک عبارت بازیابی 12 کلمه‌ای قرار داده شده است

 

کاربرد های توکن تراست والت در بایننس

توکن تراست والت در ابتدا در شبکه  BEP-2 راه‌اندازی شد اما در در اکتبر ۲۰۲۰ به شبکه BEP-20 منتقل شد. این توکن برای اهداف کاربردی و حاکمیتی طراحی شده است. در دسترس بودن توکن تراست والت در هر دو استاندارد به این معنی است که کاربران می‌توانند از توکن بایننس چین به توکن اسمارت چین بایننس جابجا شوند. توکن تراست والت دو کاربرد اصلی دارد:

  • کاربردی: دارندگان توکن تراست والت از مزایای مختلفی مثل تخفیف در خریدهای درون برنامه‌ای و خدمات صرافی غیرمتمرکز برخوردار هستند.
  • حاکمیتی: دارندگان با این توکن می‌توانند در تصمیم‌گیری در مورد مسائلی همچون افزودن توکن، ویژگی‌ها و پشتیبانی بلاکچین مشارکت کنند.