time

00/08/03

بهترین رمز ارز ها برای استخراج کدامند؟

article-img

بلاگ اکسکریپتویی

قبلا در مقاله ای جداگانه به معرفی 4 نرم افزار برای استخراج ارز های دیجیتال پرداخته ایم. هم اکنون در این مقاله به معرفی ۶ رمز ارز سود آور برای استخراج می پردازیم.

 

اتریوم

اتریوم

اتریوم یک پلتفرم متن‌باز، عمومی و مبتنی بر بلاکچین است که یک پلتفرم پرطرفدار برای پیاده‌سازی قراردادهای هوشمند محسوب می‌شود. ارز اتریوم با نماد ETH دومین ارز بازار از لحاظ ارزش سرمایه است. سختی استخراج این ارز به شدت افزایش یافته ولی هنوز هم خیلی از افراد استخراج این ارز را توصیه می‌کنند. این ارز دارای الگورتیم استخراج SHA-3 یا Secure Hash Algorithm 3 است و می‌تواند با کارت گرافیک‌های قدرتمند AMD و Nvidia و از طریق استخرهایی همچون Ethermine، 2Miners، Ethpool و… استخراج شود.

 

زی کش

زی کش

رمز ارز زی‌کش  در اکتبر ۲۰۱۶ میلادی منتشر شد. الگوریتمی که در این ارز به کار رفته است باعث می‌شود که بتوان آن را با کارت‌های گرافیک هم استخراج کرد. تراکنش‌های زی‌کش همگی ناشناس بوده و ردیابی کردن آن‌ها کاملاً غیرممکن است. همین موضوع یکی از مسائلی است که باعث شده زی‌کش طرفداران خاص خود را پیدا کند.

 

مونرو

مونرو

از مونرو اغلب به عنوان یک ارز پیشرفته که ویژگی اصلی آن حفظ حریم خصوصی کاربران و تراکنش‌های ناشناس است یاد می‌شود. این ارز با الگورتیم CryptoNight استخراج می‌شود و دارای خصوصیاتی فنی است که استخراج آنرا با دستگاه‌های ASIC مشکل می‌سازید.

این ارز یکی از پرطرفدارترین و آسان‌ترین ارزها برای استخراج با کامپیوتر شخصی است. برای استخراج مونرو با کامپیوتر شخصی، تنها کاری که باید بکنید دانلود نرم‌افزار استخراج و نصب آن روی کامپیوتر است. بنابراین فقط با استفاده از قدرت پردازش کامپیوتر می‌توانید مونرو بدست آورید. با این حال، درآمد چندانی از طریق کامپیوتر شخصی بدست نمی‌آید و برای افزایش درآمد نیاز به تهیه سخت‌افزارهای گرانقیمت‌تر مانند کارت گرافیک است. کارت‌های گرافیک AMD برای اینکار مناسب هستند، البته استخراج با کارت گرافیک Nvidia نیز مقدور خواهد بود.

 

ریون کوین

ریون کوین

ارزدیجیتال رِیوِن کوین  هم جزو آن ارزهایی است که شاید چندان شناخته‌شده نباشد ولی ماینرها یا کسانی که به استخراج ارز دیجیتال می‌پردازند، حتماً با آن آشنا هستند. سازندگان این ارز، ریون کوین را در سوم ژانویه سال ۲۰۱۸ عرضه کردند تا با سالگرد انتشار بیت کوین همزمان شود. ریون کوین از بیت کوین فورک شده و برای همین بسیاری از ویژگی‌های آن را به ارث برده است. پاداش استخراج موفقیت‌آمیز این ارز برابر با ۵ هزار ریون کوین است.

 

دوج کوین

دوج کوین

دوج کوین که توسط بیلی مارکوس  فقط برای سرگرمی و شوخی طراحی و ساخته شد به دلیل استفاده از تصویر و اسم یک سوژه‌ی اینترنتی در بین کاربران محبوب شد. این سوژه‌ی اینترنتی در واقع یک میم است که حالت خاص سگی از نژاد ژاپنی شیبا اینو را نشان می‌دهد. جالب است بدانید که دوج کوین توانسته است تا در مدت کمی از بسیاری از ارزهای دیگر پیشی گرفته و به رتبه‌های بالای ارزهای دیجیتال با بیشترین سهم بازار برسد.

 

اتریوم کلاسیک

اتریوم کلاسیک

ازنظر سودآوری استخراج اتریوم کلاسیک مثل اتریوم است و با افزایش سوددهی یکی از آ‌ن‌ها، ماینرها به‌سمت دیگری هجوم می‌برند و همین موضوع باعث ایجاد نوعی تعادل نسبی در بین این دو ارز دیجیتال شده است. در اتریوم کلاسیک هر ۵ میلیون بلاک یک‌ بار، پاداش استخراج موفقیت‌آمیز و اضافه شدن بلاک به بلاک چین کمتر می‌شود. آخرین بار در ماه مارس ۲۰۲۰ بود که این پاداش از ۴ اتریوم کلاسیک به ۳.۲ کاهش یافت.