time

00/08/04

نقل قول از سرمایه گذاران بزرگ

article-img

بلاگ اکسکریپتویی

از گذشته تا کنون بهترین و هوشمندانه ترین راه یادگرفتن استفاده از تجربه های انسان های موفق بوده است. امروز در این مقاله به ذکر 10 نقل قول از سرمایه گذاران بزرگ دنیا می پردازیم.

 

۱-نیازی نیست متخصص موشک باشیدسرمایه‌گذاری بازی نیست که در آن فردی با آی‌کیو 160 بتواند فردی با آی‌کیو 130 را شکست دهد.

وارن بافت

 

۲-کلید سرمایه‌گذاری این نیست که بسنجید یک صنعت چقدر می‌تواند روی جامعه تاثیر بگذارد یا اینکه چقدر آن صنعت رشد خواهد کرد، بلکه باید مزایای رقابتی هر شرکت را تشخیص داد و مهمتر از همه اینکه این مزایای رقابتی چقدر طول می‌کشد.

وارن بافت

 

۳-هر روز برای اینکه سعی کنید داناتر از روز قبل بیدار شوید مقداری برای اینکار هزینه کنید.

چارلی مانگر

 

۴-تنها چیزی که برای یک عمر سرمایه‌گذاری موفق نیاز دارید تعدادی برگ برنده است تا مثبت‌های آن سرمایه‌گذاری‌های موفق، منفی‌های سرمایه‌گذاری ناموفق را پوشش دهد.

پیتر لینچ

 

۵-اینکه درست می‌گفتید یا اشتباه می‌کردید مهم نیست، این مهم است که وقتی حق با شما بود چقدر پول درآوردید و وقتی اشتباه می‌کردید چقدر ضرر کردید.

جورج سورس

تتر

۶-اصلی‌ترین مشکل سرمایه‌گذار – حتی بدترین دشمن او – احتمالا خود اوست

بنجامین گراهام

 

۷-سرمایه‌گذاران همیشه باید در ذهن داشته باشند که مهمترین معیار این نیست که چقدر بازدهی بدست آورده‌اند بلکه بازدهی در مقابل ریسک متحمل شده مهم است. در نهایت، هیچ‌چیز برای سرمایه‌گذار نباید مهمتر از توانایی خوابیدن آسوده در شب باشد.

سث کلارمن

 

۸-ثروتمند روی زمان سرمایه‌گذاری می‌کند، فقیر روی پول سرمایه‌گذاری می‌کند

وارن بافت

 

۹-هرگز روی یک منبع درآمد اتکا نکنید، سرمایه‌گذاری انجام دهید تا منبع دیگری ایجاد کنید

وارن بافت

 

۱۰-برای اینکه یک سرمایه‌گذار موفق باشید، باید از لحاظ احساسی نسبت به باخت یا برد خنثی شوید زیرا باخت و برد بخشی از این بازی است.

رابرت کیوساکی