time

00/08/05

چطور ایردراپ جعلی را بشناسیم؟

article-img

بلاگ اکسکریپتویی

امروز در این مقاله به معرفی چهار راه تشخیص ایردراپ جعلی می پردازیم. برای اینکه با این راه ها آشنا بشید در ابتدا بهتر است به توضیح مفهوم ایردراپ بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

ایردراپ چیست؟

ایردراپ در توضیحی کوتاه، یعنی مقدار زیادی از یک رمز ارز معمولا تازه تاسیس را به صورت رایگان در ازای انجام کار های ساده بدست آورید. ارز های دیجیتال برای اینکه معروف بشن و مخاطب جذب کنن اوایل شروع راه اندازی ارز معمولا در ازای عضو شدن در شبکه های اجتمایی آنها مقداری از آن ارز را به صورت رایگان به کاربران می دهند تا به مردم معرفی بشن و مخاطب جذب کنن. برای دریافت توکن های رایگان هم فقط به آدرس کیف پول شما نیاز دارند.

 

امروزه با افزایش محبوبیت رمز ارز ها و همچنین ورود مردم عادی به این بازار جهانی، افراد زیادی با وعده‌های دروغین درباره‌ی پول رایگان و ایردراپ های مختلف منتظر شما هستند تا فقط با یک کلیک اشتباه به آسانی همه‌چیز را از دست بدهید.

 

چهار راه تشخیص معتبر بودن ایردراپ

۱-به هیچ آدرسی پول نفرستید: همه ی ایردراپ ها رایگان هستند و ایردراپ های معتبر از شما درخواست پول نمی کنند.

 

۲- رسمی بودن ایردراپ را بررسی کنید: با بررسی وبسایت ایردراپ و چک کردن راه های ارتباطی با پشتیبانی سایت مطمپن شوید ایردراپ واقعی است.

 

۳-کلید خصوصی کیف پولتان را برای کسی نفرستید: کلید خصوصی حسابتان را به هیچ کس ندهید. هیچ ایردراپ معتبری چنین درخواستی نمی کند.

 

4-کانال‌های رسمی‌ رسانه‌های اجتماعی برای این ایردراپ‌ها وجود ندارد و به این صفحات لینک داده نشده است؛ اگر وبسایت رسمی‌ باشد، باید اکانت‌های صفحات اجتماعی آن در سایت وجود داشته باشد.

ایردراپ

دو روش متداول کلاهبرداری در قالب ایردراپ

 

کلاهبرداری کلید خصوصی

این نوع از ایردراپ اسکم بسیار خطرناک است. یادتان باشد که هیچ کدام از ایردراپ‌های قانونی از شما کلید خصوصی درخواست نمی‌کنند و تنها چیزی که از شما می‌خواهند، کلید عمومی‌ کیف پول است تا بتوانند توکن رایگان را به آن آدرس ارسال کنند. اگر در یک ایردراپ شرکت کردید و به هر طریقی از شما کلید خصوصی درخواست شد،قطعا کلاهبردار است و باید از آن دوری کنید.

 

Dump Airdrops

همه‌ی ایردراپ‌ها بر ساختن ارزش یا اجتماع، متمرکز نیستند. در dump airdrop، هدف توسعه دهندگان ایجاد شهرت کوتاه مدت یک توکن است تا مردم هنگام ورود به صرافی‌ها مشتاق خرید آن شوند. پس از این کار، توسعه دهندگان به سرعت برای یک سود منظم، تمام توکن‌های خود را می‌فروشند. به محض فروش هرچه بیشتر آنها کمیاب می‌شوند و پروژه غیرفعال می‌شود. مسلماً، این یک کلاهبرداری مستقیم نیست؛ زیرا توکن واقعی است. با این حال، هدف ایجاد شرایطی است که توسعه دهندگان از فروش توکن‌هایی که قصد توسعه دادن بیشتر آنها را ندارند، سود کنند.