time

00/03/21

تحلیل فاندامنتال چیست؟

article-img

تحلیل فاندامنتال روشی برای اندازه گیری ارزش ذاتی اوراق بهادار با بررسی عوامل و اخبار اقصادی مرتبط با آن است. در این روش تحلیل گران هر آنچه...که می تواند بر قیمت یک سهام تاثیر بگذارد را بررسی می کنند.

هدف اصلی تحلیل فاندامنتال اینه که ارزش ذاتی و واقعی یک کالا رو تخمین بزنه و با مقایسه این ارزش با قیمت فعلی این کالا در بازار، ببینه آیا قیمت آن بیشتر از چیزیه که باید باشه یا هنوز به قیمت واقعیش نرسیده و جای رشد دارد.

در تحلیل فاندامنتال فاکتور های خیلی زیادی را باید تحت نظر داشت، به عنوان مثال باید شرکت سازنده ی یک کالا و شرایط رشد اون هارا بررسی کرد. تحلیل فاندامنتال در دنیای ارز های دیجیتال فاکتور های متفاوت و خاصی داره که باید به اونها توجه کرد برای مثال در دنیای رمز ارز ها باید به وایت پپر، تیم سازنده، نقشه ی راه، هدف، آدرس های فعال شبکه و حجم معاملات یک ارز و... خیلی چیز های دیگه توجه کرد. در تحلیل فاندامنتال از با ارزش ترین اطلاعات استفاده میشه اطلاعاتی که حتی در تحلیل های تکنیکال هم دیده نمیشه.

مهم ترین عوامل موثر در تحلیل فاندامنتال ارز های دیجیتال

1- مارکت کپ یا ارزش کل بازار

2- حجم معاملات بازار

3-بررسی کلی پروژه

4-نحوه کارکرد پروژه

5-کاربرد ها

6-تیم پروژه

7-صرافی ها و.....

مواردی که در بالا ذکر کردیم از مهم ترین عواملی است که تحلیلگران در روش فاندامنتال از آنها استفاده می کنند.

برای افرادی که قصد سرمایه گذاری بلند مدت دارند بررسی فاندامنتال باید به عنوان اساسی ترین معیار برای انتخاب یک ارز و سرمایه گذاری روی آن باشد.

امیدوارم در این مقاله با مفاهیم اولیه تحلیل فاندامنتال آشنا شده باشید.