time

00/08/09

اشتباهات رایج تریدر های مبتدی

article-img

بلاگ اکسکریپتویی

امروز در این مقاله به شرح 4 مورد از رایج ترین اشتباهاتی که تریدر های مبتدی دچار آنها می شوند می پردازیم. با دانستن این اشتباهات و جلوگیری از رخ دادن آنها می توانید درصد ضرر های خود را به حداقل برسانید. در ادامه با ما همراه باشید.

 

از کلید خصوصی خود محافظت کنید

کلید خصوصی یک رشته متنی محرمانه  به صورت ترکیبی از حروف و اعداد است که برای ارسال ارزدیجیتال به کیف پول دیگر و یا خرج کردن ارز ها و بطور کلی دسترسی به دارایی‌های موجود در کیف پول(بلاکچین) بکار می‌رود. همانطور که می‌دانید در بلاک چین، اطلاعات هویتی شما ثبت نمی‌شود بنابراین شبکه بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال، با استفاده از کلید خصوصی تشخیص می‌دهد که شما مالک دارایی‌های داخل یک کیف پول هستید.

به یاد داشته باشید که کلید خصوصی خود را به هیچ وجه با دیگران به اشتراک نگذارید و صرفا از آن برای دسترسی به دارایی خود از طریق کیف پول های امن استفاده کنید. درضمن توجه داشته باشید که برای شرکت در هیچ ایردراپی نیاز به وارد کردن کلید خصوصی ندارید! و تمام ایردراپ هایی که از شما کلید خصوصی می خواهند فیک و جعلی هستند.

 

دچار فومو نشوید

کلمه فومو FOMO مخفف عبارت “Fear Of Missing Out” به معنی ترس از دست دادن است. وقتی که فردی دچار فومو می‌شود، به سبب ترسی که بخاطر از دست دادن فرصت خیالی خود دارد، اقدام به انجام یک کار هیجان زده می‌کند. این اضطراب و هیجان منجر به آن می‌شود که فرد، نگران عقب افتادن از دیگران به سبب از دست دادن این فرصت خیالی شود. توجه داشته باشید که معاملات خود را بر اساس تحلیل تکنیکال و فاندامنتالی خود پیش ببرید و صرفا به دلیل اینکه همه یک ارز را می خرند یا می فروشند اقدام به معامله نکنید.

ادرس اشتباه

ارز ها را به آدرس اشتباه ارسال نکنید

تراکنش‌های بلاکچین کاملا برگشت‌ناپذیر هستند. اگر تراکنشی انجام دهید و بعدا متوجه شوید  که اشتباهی رخ داده است، هیچ راهی برای اینکه بتوانید ارزهای دیجیتال خود را پس بگیرید، وجود ندارد. بنابراین به یاد داشته باشید که در زمان وارد کردن آدرس گیرنده کاملا از درست بودن آدرس اطمینان حاصل کنید.

 

هیچ ارزی را هیجانی نفروشید

بازار ارز های دیجیتال بسیار بی‌ثبات است. اغلب تازه وارد ها با دیدن اولین کندل قرمز بزرگ، دستپاچه می‌شوند و دکمه فروش را می‌زنند.

شما باید با استفاده از حد ضرر سعی کنید جلوی ضرر بیشتر خود را بگیرید. برای این کار شما باید قبلاً در مورد آن تصمیم گرفته و استراتژی خود را تعیین کرده باشید؛ نه اینکه وقتی در حال تماشای آب رفتن سرمایه‌تان هستید، یک واکنش نسنجیده و بدون فکر از خود نشان دهید.

 

بدون دانش وارد بازار ارزهای دیجیتال نشوید

بازار رمز ارزها تفاوت قابل ملاحظه‌ای با بازارهای مالی سنتی دارد. این بازار به‌سرعت پیشرفت می‌کند و به‌روزرسانی‌ها به‌طور مداوم قوانین بازار را تغییر می‌دهند. ضروری است خود را با دنیای ارزهای دیجیتال آشنا کنید تا بدانید در کجا سرمایه‌گذاری می‌کنید. پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا با استفاده از منابع مختلف و رایگان موجود در اینترنت درست آموزش ببینید سپس اقدام به معامله ازمایشی کنید و پس از اینکه کامل با بازار ارزهای دیجیتال آشنا شدید اقدام به خرید و فروش رمز ها کنید.