time

00/08/13

تحلیل تکنیکال سولانا پنجشنبه 13 آبان ماه 1400(قسمت دوم)

article-img

بلاگ اکسکریپتویی

این مقاله ادامه مقاله تحلیل تکنیکال سولانا دوشنبه 10 آبان ماه 1400 است.

پس از اینکه قیمت رمز ارز سولانا به تارگت مورد نظر ما در مقاله قبلی رسید و روند قیمتی دقیقا مطابق مقاله تحلیلی قبلی پیش رفت امروز در این مقاله به تحلیل چارت تکنیکالی ارز سولانا در تایم فریم یک روزه می پردازیم.

 

امروز پنجشنبه 13 آبان ماه 1400 در لحظه نگارش این مقاله قیمت رمز ارز سولانا 237.75$ معادل ۶,۶۶۰,۳۱۴ تومان است. و طبق پیش بینی ما در مقاله قبلی شاهد رشد 16 درصدی قیمت سولانا نسبت به روزدوشنبه 10 آبان ماه هستیم.

 

شاخص RSI رمز ارز سولانا هم اکنون در چارت روزانه روی عدد 71 قرار دارد. و در چارت 4 ساعته روی عدد 69 قرار گرفته است. یعنی قیمت رمز ارز سولانا در منطقه اشباع خرید قرار دارد و به همین دلیل برای پیدا کردن موقیعت بازکردن معامله شورت و لانگ باید رمز ارز سولانا را زیرنظر داشته باشیم.

تحلیل سولانا

همانطور که قبلا گفتیم، روند کلی رمز ارز سولانا در چارت روزانه در یک کانال صعودی قرار گرفته و هم اکنون با برخورد کندل امروز به سطح مقاومت 244$ درصورتی که از این رمز ارز به خوبی حمایت شود و بتواند از سطح مقاومت خود عبور کند می تواند صعود بسیار خوبی داشته باشد و به اندازه گام قبلی خود یعنی تا حدود 280$ در روز های آتی افزایش قیمت داشته باشد. کندل نزولی امروز را می توان پولبک در نظر گرفت که در اثر برخورد قیمت با سطح مقاومت ایجاد شده است ولی برای بازکردن معامله باید چارت دلایل محکم تری به ما نشان بدهد و معامله در این موقعیت از نظر ما کمی خطرناک است و باید مقداری صبر کنیم. و همچنان این امکان هم وجود دارد که قیمت چند روز در حالت رنج زدن حرکت کند. توجه داشته باشید در صورتی قیمت که نتواند از سطح مقاومت عبور کند می تواند تا قیمت 210 دلار یعنی سطح حمایت فعلی(سطح مقاومت قبلی) کاهش داشته باشد.

 

توجه:

درنظر داشته باشید، مطالب بالا صرفا شرح داده های اندیکاتور های مهم بازار رمز ارز هاست و تحلیل تکنیکال طبق آمار تنها 20 الی 30 درصد اعتبار دارد و برای تصمیم گیری خرید و فروش نیاز به داده های تحلیل فاندامنتال نیز هست. به هیچ وجه صرفا اطلاعاتی که در بالا شرح داده شده را مبدا معاملات خود قرار ندهید!

 موفق باشید.