time

00/08/13

اشتباهات رایج تریدر ها

article-img

بلاگ اکسکریپتویی

 

امروز در این مقاله به شرح 4 مورد از رایج ترین و ساده ترین اشتباهاتی که گاها تریدر های حرفه ای هم آنها را مرتکب می شوند می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

 

1-اعتماد 100 درصدی به تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال راهی برای یک شبه پولدار شدن نیست، صرفا ابزاری برای پیش بینی آینده بازار است و همیشه با احتمالات سر و کار دارد و قطعی نیست. هیچ کس نمی تواند به صورت 100 درصدی به تحلیل تکنیکال اعتماد داشته باشد. ممکن است با ترکیب تحلیل تکنیکال و فاندامنتال به پیش بینی دست پیدا کنیم که درصد درست بودن آن تا 90 درصد هم بالا برود ولی باز هم قطعی نیست!

 

2-همه چیز را پیچیده کردن

بسیاری از تریدر های مبتدی در ابتدای کار تعداد از زیادی اندیکاتور استفاده می‌کنند و دایم به دنبال یافتن الگو های مختلف بر روی چارت هستند. اما این اشتباه است! نیازی نیست از 20 تا اندیکاتور استفاده کنید بلکه خیلی راحت بر اساس استراتژی معاملاتی خود استفاده از 2 اندیکاتور بعد از تحلیل پرایس اکشن کافیست. در واقع از اندیکاتور ها برای گرفتن تائیدیه‌‌ی تحلیل پرایس اکشن خود استفاده می کنیم. و نیازی نیست تا با یک چارت شلوغ که از اندیکاتور و الگو های مختلف پر شده استفاده کنیم.

 

تحلیل تکنیکال

3-ترجیح دادن تایم فریم کوتاه مدت به بلند مدت

اینکه از کدام تایم فریم استفاده کنید، موضوعی کاملا شخصی و مرتبط با استراتژی معاملاتی شماست. اما باید در نظر داشت که استفاده از الگوهای بلندمدت برای ترید خیلی آسان‌تر از الگوهای کوتاه ‌مدت هستند. احتمال اینکه الگوهای کوتاه مدت خیالی باشند خیلی بیشتر است. اما الگوهای بلند مدت که طی چندین هفته یا یک ماه شکل می‌گیرند وزن بسیار بیشتری دارند. و کمتر دچار خطا می شوند.

 

4-بیش از حد ترید کردن

بار ها در مقالات مختلف خوانده اید که بیش از حد ترید کردن، ضرر های بسیار زیادی در پی دارد. اما حتی تریدر های حرفه ای هم گاهی از اوقات این اصل اساسی را فراموش می کنند و بعد از اینکه یکی از معاملات آنها با ضرر بسته شد به دنبال انتقام و جبران ضرر خود شروع به باز کردن معاملات جدید می کنند که اینکار فقط و فقط ضرر های بیشتری در پی دارد. کنترل کردن خود در زمان هایی که ضرر می کنید بسیار مهم است و با اینکه همه این موضوع را میدانند اما در بسیاری از موارد با رعایت نکردن همین مورد ساده بیش از حد ترید نکردن با ضرر های بسیاری رو برو می شوند.