time

00/08/18

تتر چه ویژگی هایی دارد؟

article-img

بلاگ اکسکریپتویی

حتما تا کنون اسم تتر را شنیده اید! استیبل کوینی که قیمت ثابتی دارد و ارزش آن همواره برابر 1 دلار است. امروز در این مقاله به شرح ویژگی های توکن تتر می پردازیم.

 

تتر چیست؟

تتر به عنوان یک استیبل کوین  یا ارز باثبات شناخته می‌شود و در دنیای رمز ارز ها بسیار معروف است. ارزش استیبل کوین‌ها به پشتوانه یک ارز فیات (پول رایج) یا احتمالاً ارزش دارایی‌های دیگر همیشه ثابت است. در این مورد پشتوانه توکن تتر دلار آمریکا است، به طوری که هر ۱ تتر همیشه برابر با ۱ دلار آمریکا است. در اصل تتر تحت پروتکل اومنی ساخته شد.

 

 

پتشوانه تتر چیست؟

محبوب‌ترین توکن شرکت تتر،USDT نام دارد که پشتوانه دلاری دارد و ارزش آن معادل ۱ دلار آمریکا است. همانطور که انتظار می‌رود USDT در میان سایر توکن‌های تتر گسترده‌ترین کاربرد را دارد.

 

 

کاربرد توکن USDT چیست؟

تتر دو کاربرد اصلی دارد:

انتقال آسان، سریع و ارزان پول

تتر به دلیل ثبات قیمت می‌تواند در بسیاری از موارد جایگزین دلار شود. همچنین انجام تراکنش از طریق تتر در مقایسه با ارزهای فیات بسیار سریع‌تر و ارزان‌تر صورت می‌گیرد.

 

حفظ ارزش سرمایه در برابر نوسانات ارزهای دیجیتال

برای حفظ ارزش پول در مقابل  نوسانات شدید ارزش رمز ارزها برای مثال کاهش شدید قیمت بیت کوین و اتریوم، با تبدیل آن ها به تتر می‌توانید ارزش دارایی‌های خود را حفظ نمایید و در فرصت مناسب‌تری مجددا اقدام به خرید رمز ارز به میزان بیشتر نمایید. در حقیقت ثبات قیمتی تتر و همچنین سرعت بالای انجام تراکنش‌ها و کارمزد ناچیز انتقال آن باعث شده است که بسیاری از تریدرها از تتر برای خرید و فروش آلت کوین ها و بیت کوین استفاده کنند.

تتر

مالک تتر کیست؟

Tether توسط هولدینگ تتر (LTD) کنترل می‌شود که شرکتی مستقر در جزایر ویرجین انگلیس است، همچنین مدیر عامل شرکت تتر JL Van Der Velde  نام دارد.

 

 

شبکه های انتقال تتر و بهترین شبکه انتقال آن کدامند؟

در ابتدا باید بدانیم که کارمزد شبکه تتر متغیر است و در شرایط مختلف متفاوت خواهد بود. اگر تترهای خود را بر روی شبکه اومنی نگهداری می‌کنید که در این‌صورت آدرس والت شما همانند بیت‌کوین است باید بدانید از شبکه کند و پر هزینه ای استفاده می کنید که گاهی کارمزد آن تا 30 دلار هم افزایش پیدا کرده است.

کارمزدهای USDT بر روی شبکه اتریوم به مراتب کمتر از شبکه اومنی است و معمولا کارمزد انتقال تتر بر روی شبکه اترویم کمتر از ۵ دلار است. طبیعتا با افزایش تراکنش‌ها بر روی شبکه اتریوم و بالا رفتن قیمت اتریوم این مقدار کارمزد می‌تواند به بیش از ۵ دلار نیز افزایش پبدا کند. اما درصورتی که از شبکه بلاکچین ترون برای انتقال تترهای خود استفاده کنید کارمزد آن معمولا زیر 1 Tether است. و سرعت انتقال نیز بسیار بالا است. در واقع می توان گفت انتقال تتر با استفاده از شبکه trc-20  بهترین راه انتقال تتر است زیرا هم کارمزد کمی دارد و هم سرعت انتقال بالا.