time

00/03/22

معرفی بهترین کیف پول های ارز های دیجیتال

article-img

با فراگیر شدن خرید و فروش ارز های دیجیتال سوال اساسی که خیلی از ثرمایه گذاران این بازار می پرسند این است که بهترین و امن ترین کیف پول برای نگهداری رمز ارز ها چیست؟

امروزه کیف پول های زیادی در بستر های مختلف ساخته شده اند بسیاری روی سیستم عامل اندروید نصب می شوند و تعداد زیادی نیز تحت ویندوز هستند در این بین کیف پول های سخت افزاری و کیف پول های آنلاین نیز وجود دارند. امروز در این مقاله بهترین کیف پول های ارز های دیجیتال را به ذکر مزایا و معایب معرفی می کنیم.

کیف پول های ارز های دیجیتال انواع مختلفی دارند که در پلتفرم های مختلفی می توان از آنها استفاده نمود:

1- کیف پول آنلاین

2- کیف پول دسکتاب

3- کیف پول سخت افزاری

4- کیف پول کاغذی

5- کیف پول هایی که روی موبایل نصب می شوند.

برای انتخاب کیف پول باید ویژگی هایی مثل: امنیت، کاربرپسند بودن، دسترسی به آن در کشور های مختلف، مقبولیت، ارز هایی که پشتیبانی می کند و... توجه کرد. در این مقاله به معرفی 3 تا از کیف پول هایی که در بستر اندروید قابل استفاده هستند می پردازیم و در مقالات بعدی کیف پول های دسکتاب، کاغذی و سخت افزاری را بررسی و معرفی می کنیم.

1- کیف پول تراست والت (Trust Wallet)

کیف پول تراست والت

کیف پول تراست والت یکی از بهترین کیف پول پول های اندروید است که تا امروز 10 میلیون نصب در پلی استور دارد. این کیف پول در دو نسخه اندروید و IOS به صورت رایگان عرضه شده است که متعلق به بزرگترین صرافی ارزدیجیتال جهان یعنی بایننس است و این کیف پول کلید خصوصی حساب هر کاربر را در روی تلفن همراه کاربر ذخیره می کند بدین ترتیب کلید خصوصی کاربران امن خواهد ماند و بایننس هم به آن دسترسی نخواهد داشت.

این کیف پول از تمامی روش های تامین امنیت مانند: گذرواژه، اثر انگشت، پین، قفل چهره، بکاب استفاده می کند.

مزایا:

 امنیت بسیار زیاد

رابط کاربری آسان

پشتیبانی از هزاران ارز های دیجیتال

معایب:

فقط برای پلتفرم اندروید قابل دسترس است.

2- کیف پول اکسودوکس (Exodus Wallet)

کیف پول اکسودوکس

اکسودوس کیف پولی امن با رابط کاربری بسیار زیبا و آسان است که تا امروز بیش از 1میلیون نصب در پلی استور داشته و برای اندروید،IOS و دسکتاب عرضه شده است. اکسودوس از قدیمی ترین کیف پول های رمز ارز هاست که از سال 2015به بازار عرضه شده و از رمزارز های زیادی نیز پشتیبانی می کنند.

مزایا:

امنیت بالا

رابط کاربری زیبا و آسان

قابل استفاده در اندورید، IOS، دسکتاب

معایب:

متن باز نیست

3- کیف پول اتمیک والت (Atomic Wallet)

کیف پول اتمیک والت

کیف پول اتمیک بدون شک یکی از امن ترین کیف پول های اندروید است که با متن باز بودن آن احتمال هک شدن اتمیک به حداقل  می رسد. اتمیک والت تا کنون بیش از 1 میلیون نصب در پلی استور دارد و در پلتفرم های اندروید، IOS و دسکتاب قابل استفاده است. اتمیک از ارز های بسیار زیادی پشتیبانی می کند که در کنار امنیت و رابط کاربری زیبایی که دارد باعث شده جزو یکی از انتخاب های اصلی تریدر ها و هولدرهای ارز های دیجتال باشد.

مزایا:

رابط کاربری آسان و زیبا

پشتیبانی تعداد زیادی از رمز ارز ها

متن باز بودن

پشتیبانی قوی

معایب:

ایراد خاصی ندارد.

در این مقاله ما به معرفی 3 تا از بهترین و امن ترین کیف پول های اندرویدی پرداختیم که امیدواریم اطلاعات موجود در این مقاله نیاز های شما را برطرف سازد و بتواند کمک کند تا بهترین کیف پول را برای نگهداری از دارایی خود انتخاب کنید.