time

00/08/19

معرفی 5 میم کوین معروف بازار

article-img

بلاگ اکسکریپتویی

به صورت خیلی خلاصه آن دسته از ارزهای دیجیتال که بر پایه یک شوخی ایجاد شده اند را میم کوین می نامند. و بسیاری از همین میم کوین ها که بر پایه یک شوخی ایجاد شده اند رشد چشمگیری دارند و در فضای مجازی بسیار گسترش پیدا می کنند.

برای مثال میم کوین دوج از میم کوین هایی بود که شهرت و رشد بسیار زیادی بدست آورد و حتی توانست حمایت ایلان ماسک مخترع و کار آفرین آمریکایی را نیز جذب کند تا جایی که ایلان ماسک در یک برنامه تلوزیونی خود را پدر دوج کوین نامید!

 

خب اکنون که با مفهوم میم کوین آشنا شدید به معرفی 5 میم کوین محبوب و معروف بازار رمز ارز ها می پردازیم:

 

دوج کوین

دوج کوین

دوج کوین نخستین ‌بار در سال ۲۰۱۳ میلادی معرفی شد و قصد دارد به عنوان پول مجازی شبکه‌های اجتماعی برای ارسال پاداش و انعام و پرداخت‌های نفر به نفر در این فضا استفاده شود. لوگو دوج کوین تصویر یک سگ ژاپنی از نژاد شیبا اینو است.

کارکرد دوج‌کوین بدین ترتیب است که برای مثال افراد می‌توانند برای تقدیر از یک محتوای با ارزش در شبکه‌های اجتماعی مقداری دوج‌کوین به صاحب اثر ارسال کنند و بدین ترتیب علاوه بر لایک کردن می‌توانند از این سازوکار بهره ببرند

دوج‌کوین یک سال پس از معرفی در سال ۲۰۱۴، موفق شد ۶۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند و این روند همچنان ادامه پیدا کرد تا اینکه در اواخر ۲۰۱۷ ارزش سرمایه آن به یک میلیارد دلار رسید. در مقام مقایسه با دیگر ارزهای رمزپایه، دوج‌کوین نرخ انتشار بالایی دارد و تا اواسط سال ۲۰۱۵ نزدیک به ۱۰۰ میلیون دوج‌کوین استخراج شده‌است.

یکی از ویژگی های خاص دوج کوین این است که تعداد عرضه آن نا محدود است! و هیچ وقت استخراج و عرضه آن تمام نمی شود. در دو ماهه اول سال 2021 قیمت دوج کوین با حمایت ایلان ماسک و کاربران فضای مجازی به شکل چشمگیری افزایش یافت.

 

شیبا اینو

شیبا اینو

کلمه شیبا اینو نام یک نژاد ژاپنی سگ است. در ابتدا این سگ نماد ارز دیجیتال دوج کوین بود اما پس از مدتی با روی کار آمدن ارز شیبا اینو به عنوان نماد و نام این ارز نیز شناخته شد. شیبا اینو یکی از توکن‌هایی است که با الهام گرفتن از دوج کوین به وجود آمده است. در اصطلاح رایج موجود در بازار این رمزارز به عنوان قاتل دوج کوین نیز شناخته می‌شود. روندها در بازار نشان می‌دهد که این رمز ارز در تلاش است تا دوج کوین را پشت سر گذاشته و برای همیشه از آن پیشی بگیرد.

شیبا اینو یک توکن است که بلاکچین اختصاصی ندارد و از بلاکچین اتریوم استفاده می کند و همانند دوج کوین یا سکه نیست و بلاکچین اختصاصی ندارد. شهرت شیبا اینو بخاطر رشد قیمت و افزایش ناگهانی حجم معاملاتش است.

 

Safemoon

safemoon

Safemoon در مارس ۲۰۲۱ توسط جان کارونی تاسیس شد و یک توکن DeFi است که در زنجیره هوشمند بایننس قرار دارد.

این پروژه کاملاً خود محور است و بر عملکرد پاداش استاتیک و همچنین نقدینگی قفل شده تمرکز دارد. کل عرضه SAFEMOON حدود هزار تریلیون است که تقریباً کل عرضه آن در گردش است. با این حال این پروژه شبیه یک طرح Ponzi است؛ زیرا تریدرها هنگام فروش توکن خود باید ۱۰٪ کارمزد بپردازند که ۵٪ آن به دارندگان توکن تعلق می‌گیرد.

 

 

Hoge Finance

Hoge Finance

Hoge finance یک توکن DeFi برگرفته از دوج کوین است که ییلد فارمینگ را با دنیای میم و سرگرمی ترکیب می‌کند. هدف این پروژه استفاده از قابلیت‌های شبکه اتریوم است.

توکن میم کوین  Hoge Finance حداکثر ۱ تریلیون برای عرضه وجود دارد. این توکن دارای مکانیزم عرضه ضد تورمی است به این معنا که کل عرضه با گذشت زمان کاهش می‌یابد.