time

00/08/30

هودل چیست؟ چه کسی هودلر است؟ چگونه هودلر شویم؟

article-img

بلاگ اکسکریپتویی

 

یکی از اصطلاحات مهم و جذاب بازار ارز های دیجیتال هودل است. بسیاری این اصطلاح کاربردی را در شبکه های اجتمایی می خوانند اما شاید مفهوم این اصطلاح را به درستی ندانند. امروز در این مقاله به توضیح اصطلاح هودل می پردازیم و توضیح می دهیم هودلر کیست؟

 

هودل چیست؟

در دنیای ارزهای دیجیتال هودل کردن به معنی نگهداری رمزارز‌ برای مدتی طولانی است. هودل کردن بیشتر زمانی اتفاق می‌افتد که نوسان بازار به شدت بالا باشد یا قیمت ارز مورد نظر با افت قیمت در چندین روز متوالی روبرو شود. این اصطلاح در ابتدا فقط برای بیت کوین به کار برده می‌شد اما هم اکنون این اصطلاح برای اتریوم و سایر آلت‌ کوین‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در شرایطی که بازار بسیار نوسانات بسیار زیادی دارد، تریدر ها به هم دیگر هودل کردن را پیشنهاد می کنند و خود را از استرس بازار راحت می کنند. هودلر به افرادی که قصد سرمایه گذاری دارند و سودی برای بلند مدت می خواهند و به همین دلیل دارایی خود را هودل می کنند می گویند.

 

پیدایش مفهوم هودل؟

وب سایت بیت کوین تاک که بزرگ ترین و نخستین بستر ارتباط کاربران در دنیای رمز ارز ها با یک دیگر است، کاربران زیادی دارد و اطلاعات بسیار زیادی را در اختیار کاربران نیز قرار می دهد. در سال ۲۰۱۳ یکی از کاربران با نام GameKyuubi، پستی با عنوان «I AM HODLING» گذاشت و در توضیحات این پست نوشت که اشتباه تایپی بوده است و عمدا آن را نیز اصلاح نکرده است.او در این پست به همه پیشنهاد کرده است که ترید نکنند و بیت کوین های خود را نگه دارند، چرا که سرمایه گذاری روی بیت کوین و نگه داشتن بیت کوین در بلند مدت سودآور خواهد بود ولی با فروختن دارایی ها در کوتاه مدت چیزی نصیبتان نخواهد شد. در آن زمان و در ژانویه ۲۰۱۳ قیمت بیت کوین ۱۵ دلار بود و ۱۱ ماه بعد در ابتدای ماه دسامبر همان سال، به ۱۱۰۰ دلار رسید و شاهد یک رشد خوب بودیم و اگر در این بازار سرمایه گذاری کنیم برای بلند مدت مطمئنیم که سود خوبی رو باید به ما دهد.

هودل

 

چه زمانی برای هودل کردن مناسب است؟

تصمیم گیری اینکه شما چه زمان می خواهید هولد کنید با شما است و به استراتژی معاملاتی شما بستگی دارد.ولی باید تحقیقات بسیاری در مورد هر رمز ارزی که می خواهید هولد کنید انجام بدید و سپس بعد از آن تصمیم را بگیرید. برخی از سرمایه گزارن استراتژی هودل را نیز انتخاب می کنند، یعنی رمز ارز خود را می خرند و تا ماه ها یا حتی سال ها آن را نمی فروشند و آن ها را نگه می دارند.

 

 

چه ارز های دیجیتالی را می توان هودل کرد؟

تقریبا تمامی رمز ارز های موجود در بازار ارز های دیجیتال به غیر از استیبل کوین ها را می توان هودل کرد. اصطلاح هودل برای استیبل کوین ها بدلیل قیمت ثابت آنها کاملا بی معناست.

برای اینکه هودلر شوید باید ابتدا چندین رمز ارز را از نظر تکنیکالی و فاندامنتالی بررسی کنید و همچنین توصیه می شود حداقل یکبار وایت پیپر رمز ارز مورد نظر را نیز بخوانید تا دقیق متوجه هدف به وجود آمدن آن رمز ارز شوید. طبیعی است که رمز ارزی در طول یکسال یا بیشتر سود خوبی می دهد که اهداف بسیار خوب و قابل اجرا داشته باشد همچنین باید تیم توسعه دهنده و شرکت پشتیبان یک رمز ارز را نیز بررسی کنید تا از سود دهی رمز ارز مورد نظر مطمئن شوید سپس می توانید با خرید آن رمز ارز و نگهداری از آن برای مدت طولانی در آینده با قیمت بسیار بالاتری رمز ارز خود را بفروشید.

 

امنیت رمز ارز ها در زمان HODL

زمانی که سرمایه گذاری تصمیم به به سرمایه گذاری بلند مدت روی یک توکن می باشد، برای او این فاکتور بسیار مهم است که از امنیت دارایی خود نیز مطمئن باشد، نگهداری دارایی هایمان در کیف پول کاغذی یا کیف پول سخت افزاری بسیار امن اتر است تا این که بخواهید رمز ارز خودتان را در کیف پول صرافی یا کیف پول های تحت وب نگهداری کنید. کیف پول سخت افزاری بسیار مطمئن تر از دیگر کیف پول ها است، زیرا به اینترنت متصل نیست و به صورت آفلاین است و به همین دلیل برای اینکه مورد حمله هکر ها دارای هایمان قرار بگیرد خیلی پایین می آید.