time

00/09/01

بهترین کیف پول های شبکه لایتینگ بیت کوین

article-img

بلاگ اکسکریپتویی

قبلا در مقاله ای اختصاصی به شرح ویژگی های شبکه لاتینگ بیت کوین پرداخته ایم و امروز در این مقاله صرفا به معرفی 4 کیف پول محبوب شبکه لایتینگ بیت کوین می پردازیم. در ادامه همراه ما باشید.

 

شبکه لایتینگ چیست؟

شبکه لایتنینگ با اضافه کردن یک لایه اضافی بر روی شبکه اصلی بیت کوین، درصدد حل مشکل مقیاس بیت کوین برآمده است. شبکه لایتنینگ به کاربران اجازه می دهد با یکدیگر کانال های پرداخت ایجاد نمایند، یعنی بسیاری از تراکنش های خرد و کوچک از شبکه اصلی دور خواهد ماند.

 

 

بهترین کیف پول های شبکه لایتینگ کدامند؟

 

بلو والت (Blue Wallet)

بلو والت

بلو والت در سال ۲۰۱۷ کار خود را به عنوان یک کیف پول اختصاصی بیت کوین آغاز کرد و در سال ۲۰۱۹، خدمات شبکه لایتنینگ را هم به قابلیت‌های اپلیکیشن اضافه کرد. هم اکنون کیف پول بلو والت 3 سرویس مجزا به کاربران خود ارائه می‌دهد: کیف پول معمولی بیت کوین، کیف پولی چندامضایی و ایمن‌تر و کیف پول لایتنینگ.

 

مزایا:

اتصال به نود شخصی

اتصال به سرویس Tor

پشتیبانی از زبان فارسی و واحد ریال

تایید هویت به وسیله اثر انگشت

 

معایب:

بخش کیف پول لایتنینگ بلووالت به طور پیش‌فرض به نود ارائه‌دهنده کیف پول متصل است و امانی محسوب می‌شود، یعنی کلیدهای خصوصی‌تان را به شما نمی‌دهد.

 

 

 

والت آف ساتوشی (Wallet of Satoshi)

ولت آف ساتوشی

والت آف ساتوشی در سال ۲۰۱۸  به‌عنوان کیف پولی اختصاصی شبکه لایتنینگ بیت کوین تاسیس شد. همچنین والت آف ساتوشی خود را ساده‌ترین کیف پول لایتنینگ جهان معرفی می‌کند

 

مزایا:

رابط کاربری ساده و آسان

پشتیبانی از زبان فارسی و واحد ریال

 

معایب:

بزرگ‌ترین عیب این کیف پول محبوب، امانی بودن و ارائه‌نکردن کلیدهای خصوصی است.

 

 

 

فینیکس (Phoenix)

فینیکس

کیف پول فینیکس از سال ۲۰۱۹ کار خود را با نسخه اندروید آغاز کرد و اخیراً نسخه iOS هم ارائه کرده است.

 

مزایا:

رابط کاربری آسان و ساده

استفاده از سرویس Tor

ارائه کلید های خصوصی شما

 

معایب:

این کیف پول برای استفاده از شبکه لایتنینگ طراحی شده است و کاربر نمی‌تواند برای ذخیره و معاملات روزانه در شبکه از آن استفاده کند.

 

 

بریز (Breez)

بریز

کیف پول بریز متن‌باز و غیرامانی است همچنین دارای رابط کاربری بسیار ساده ای می باشد که یکی از گزینه های مناسب برای کاربران غیرحرفه‌ای و صاحبان کسب‌وکار محسوب می شود.

 

مزایا:

رابط کاربری آسان و ساده

 خرید بیت کوین بصورت مستقیم(این مورد برای ایران غیرفعال است)

غیرامانی بودن و ارائه کلید های خصوصی

 

معایب:

بسیاری از کارشناسان استفاده این اپلیکیشن از گوگل درایو برای بکاب گرفتن از کلید های خصوصی افراد را ناقض حریم خصوصی آنها می دانند.