time

00/09/02

کپی تریدینگ چیست؟

article-img

بلاگ اکسکریپتویی

 

کپی تریدینگ چیست؟

درCopy Trading شما یک تریدر حرفه‌ای و کارکشته را انتخاب می کنید و سپس رفتار و استراتژی‌های او را موبه‌مو اجرا می‌کنید. مثلاً تریدر شما ۱۰۰ BNB می‌خرد، شما هم به اعتبار او ۱۰۰ تا BNB می‌خرید. یا او ۵ درصد از پرتفولیوی خود را برای سرمایه‌گذاری در اتریوم اختصاص می‌دهد، شما نیز به دنبال او همین کار را می‌کنید. نکته اصلی و مهم این است که تریدری را انتخاب کنید که با مدل سرمایه‌گذاری و اهداف شما همخوانی داشته باشد؛ مثلاً اگر در ورود به بازارهای جدید و سرمایه‌گذاری محافظه‌کار هستید، باید تریدری را انتخاب کنید که در اجرای معاملات خود رفتار محافظه‌کارانه دارد و یا اگر به سرمایه‌گذاری کوتاه مدت تمایل دارید، نباید تریدری را دنبال کنید که استراتژی‌های سرمایه‌گذاری بلند مدت را به‌کار می‌گیرد.

 

کپی تریدینگ

نحوه کپی تریدینگ چگونه است؟

این استراتژی بیشتر بر اساس شبکه‌های اجتماعی صورت می‌گیرد. در این استراتژی هنگامی که فردی معامله ای را باز می‌کند اطلاعات مربوط به آن را در اینترنت منتشر می‌کند. بعد از آن افراد می‌توانند تصمیم بگیرند که قصد باز کردن معامله ای مشابه را دارند یا خیر. همچنین در صورتی که استراتژی کپی تریدینگ به صورت اتوماتیک و خودکار تنظیم شده باشد، اصلا نیازی به اطلاعات اضافه و یا فعالیتی از سمت فرد تریدر وجود ندارد و این فرآیند به صورت خودکار انجام می شود.

 

 

مزایای کپی تریدینگ

  • این استراتژی این امکان را به شما می دهد تا بتوانید در بازارهایی که با آنها آشنایی چندانی ندارید نیز فعالیت داشته باشید.
  • در این استراتژی می‌توانید از تجربۀ افراد دیگر و یا روندهای فصلی بازار که در حالت عادی به آنها توجه چندانی ندارید استفاده کنید.
  • با استفاده از این استراتژی می توانید از تجربه معامله گری دیگران استفاده کنید و با آنها آشنا بشید.

 

 

معایب کپی تریدینگ:

  • ممکن است استراتژی افراد دیگر با شما متفاوت باشد و از این بابت شما ضرر کنید.
  • این استراتژی باعث می‌شود تا افراد انگیزۀ کمتری برای تحقیق و مطالعه در مورد بازار داشته باشند.
  • استراتژی کپی تریدینگ باعث از بین رفتن کامل احتمال خطر نمی‌شود.