time

00/09/04

اسکالپ تریدینگ چیست؟

article-img

بلاگ اکسکریپتویی

 

اسکالپ تریدینگ یکی از استراتژی های محبوب و پرکاربرد بازار ارز های دیجیتال است که در تایم فریم های پایین معمولا یک دقیقه ای یا پنج دقیقه ای صورت می گیرد.

 

 

اسکالپ تریدینگ چیست؟

در بازار ارزهای دیجیتال اسکالپ تریدینگ  Scalp Tradingبه معنای همان نوسان گیری است. شاید هدف بیشتر تریدرها از تکنیک سوئینگ تریدینگ  Swing Trading به معنای کسب سود در بازه زمانی چند روز تا چند هفته است، اما هدف تریدرهای استراتژی اسکالپ یا نوسان گیر، سود کردن هر چند جزیی در بازه‌ زمانی چند دقیقه تا چند ساعت است. در این روش، تریدر به صورت لحظه ای تغییرات و نوسانات رمز ارزها را دنبال می‌‌کند و با خرید و فروش‌های پر تعداد در مدت زمان کوتاه، به دنبال کسب سود است. از آن جایی که مقدار سود به دست آمده در هر معامله کم است تریدرها با افزایش تعداد معاملات سود نهایی خود را افزایش می‌دهند.

 

 

بهترین اندیکاتور های استراتژی اسکالپ:

در این استراتژی کوتاه مدت معمولاً از اندیکاتورهایی همچون MACD و RSI استفاده می‌شود. همچنین برای تشخیص محدوده‌های حمایتی و مقاومتی نمودار قیمت، از اندیکاتورهایی همچون مووینگ اوریج، باند نیز استفاده می‌شود.

 

اسکالپ

آیا اسکالپ تریدینگ سود آور است؟

اسکالپینگ یک استراتژی تجاری کوتاه مدت و معمولا سود آور است که موفقیت در آن صرفا به میزان مهارت تریدر بستگی دارد. تریدری که تصمیم به استفاده از استراتژی اسکالپ در معاملات خود می‌گیرد، باید در مورد فاکتورهای تاثیر گذار بر بازار رمز ارز ها آگاهی کامل داشته باشد. همچنین اسکالپرها باید توانایی پذیرش ضرر در معاملات را هم داشته باشند و برای خروج خود از بازار طبق  یک برنامه مشخص عمل کنند.

 

 

مزایای اسکالپ تریدینگ:

  • اسکالپینگ یک استراتژی مناسب برای تریدر هایی است که تمایلی به نگهداری بلند مدت رمز ارز ها ندارند.
  • به دلیل کوتاه بودن زمان معاملات تریدرها معمولا با ریسک کمتری مواجه هستند.

معایب اسکالپ تریدینگ:

  • تریدرهایی  که مهارت ریاضی بالا و سرعت عمل مناسبی ندارند در روش اسکالپینگ ممکن است با شکست مواجه شوند.
  • تریدر باید به صورت لحظه به لحظه چارت قیمت‌ها را دنبال کند.