time

00/09/04

ارزدیجیتال سندباکس چیست؟

article-img

بلاگ اکسکریپتویی

 

 

 پلتفرم سندباکس چیست؟

پلتفرم سندباکس در سال 2011 مبتنی بر بلاکچین اتریوم تاسیس شد. این پلتفرم در حوزه صنعت گیمینگ فعالیت می‌کند. در حال حاضر تعدادی بازی دراین پلتفرم وجود دارد که گیمرها می‌توانند در این بازی‌ها به جمع‌آوری و ساخت توکن‌های NFT بپردازند. در ادامه امکان خرید و فروش توکن‌ها نیز برای گیمرها در این پلتفرم فراهم است.

 

 

تاریخچه سند باکس

ایده ایجاد پیوند بین بازار رمز ارز ها و صنعت گیمینگ به سال 2011 برمی‌گردد. آرتور مادرید و سباستین بروگت در یک همکاری مشترک شرکت Pixowl را تاسیس کردند. این دو نفر به ترتیب در رشته‌های اقتصاد و سیستم‌های رایانه‌ای تحصیل کرد‌ه‌اند. این دونفر پلتفرم سندباکس که به عنوان یکی از پروژه‌های زیرمجموعه Pixowl به شمار می‌رود را تاسیس کردند.

 

 

رمز ارز SAND  چیست؟

رمز ارزsand به عنوان توکن اصلی پلتفرم سندباکس به شمار می‌رود که دارندگان آن می‌توانند در این پلتفرم وارد بازی‌های مختلف شوند. همچنین امکان ساخت توکن جدید از طریق بازی کردن در این پلتفرم نیز فراهم شده است و کاربران می‌توانند اقدام به خرید و فروش دارایی خود در سندباکس بپردازند. قابل ذکر است که دارندگان این رمز ارز در حاکمیت پلتفرم نیز حق رأی دارند.

 

سندباکس

مزایای توکن سند چیست؟

  • دسترسی :  توکن توسط بازیکنان برای دسترسی به ویژگی‌های درون بازی استفاده و خرج می‌شود.
  • استیکینگ : استیک کردن توکن به کاربران امکان می دهد SAND پاداش بگیرند کسب کنند.
  • حاکمیت : کاربران می توانند از SAND برای شرکت در رای گیری استفاده کنند.

 

 

مدل اجماع سهام توکن سند کدام نوع است؟

پروژه رمز ارز سندباکس نیز مانند بسیاری دیگر از پروژه‌های دنیای رمزارزها روی بلاکچین اتریوم تاسیس شده است. در بلا‌چین اتریوم برای تأیید تراکنش‌ها از مکانیزم اجماع اثبات سهام استفاده می‌شود. و از طریق استیکینگ ارز ها امنیت شبکه تامین می شود.

 

 

بازیSandbox چیست؟

سند باکس یک جهان دیجیتال مبتنی بر بلاکچین است که اصطلاحا به آن متاورس نیز می گویند که بر روی اتریوم ساخته شده است. در این جهان گیمرها می‌توانند آیتم‌های خود را بسازند آن‌ها را به‌عنوان NFT ایجاد کنند و از فروش آنها کسب درآمد کنند.  دنیای Sandbox از وکسل ها تشکیل شده است و از این نظر کاملا به بازی Minecraft شباهت دارد. با این حال، در The Sandbox، هر کسی می‌تواند یک بازی بسازد، شخصیت‌های مد روز طراحی کند، و ماموریت‌ها را برای برنده شدن توکن‌های SAND کامل کند. همه کاربران در The Sandbox به اکوسیستم بازی کمک می کنند و در نتیجه همه از آن سود می برند. این یک مدل کسب و کار واقعی بازی برای کسب درآمد است. و سند باکس یک مثال بسیار خوبی از دنیای متاورس است.