time

00/03/26

معرفی بهترین کیف پول های ارز های دیجیتال قسمت چهارم

article-img

در این قسمت از سلسله مقالات معرفی کیف پول های ارز های دیجیتال به معرفی کیف پول های کاغذی می پردازیم، کیف پول هایی آفلاین و قابل اطمینان که به واسطه آفلاین بودنشان امنیت بسیار بالایی دارند.

کیف پول‌های کاغذی نوعی کیف پول سرد (آفلاین) هستند. دارنده‌ی این کاغذ هم به کلید خصوصی ارز دیجیتال و هم به آدرس آن دسترسی خواهد داشت. دارندگان این نوع کیف پول می توانند آن را به دیگران بفروشند، البته که باید به فروشنده اطمینان داشته باشید زیرا ممکن است نسخه ای از کیف پول را برای خود نگهدارد و قبل از خریدار اقدام به خارج کردن موجودی آن کند.

کلید خصوصی کلید عمومی را ایجاد می‌کند و آن نیز به‌نوبه‌ی خود آدرس را به‌وجود می‌آورد. این فرایند با استفاده از رو‌ش‌های پیچیده و الگوریتم‌های هوشمندانه‌ی ریاضی صورت می‌گیرد.

کیف پول کاغذی بیت کوین

برای ساخت کیف پول کاغذی هر ارز دیجیتال باید به وبسایت مربوطه سر بزنید. وبسایتی که در آن می خواهید کیف پول درست کنید باید معتبر و قابل اصمینان باشد در غیر اینصورت دارایی شما در خطر خواهد بود.

سایت‌های معتبر ساخت کیف پول کاغذی برای چند ارز دیجیتال برتر:

بیت کوین: BitAddress.org

اتریوم: Myetherwallet.com

لایت کوین: LiteAddress.org

برای ساخت کیف پول کاغذی به وبسایت های بالا که برای سه ارز بیت کوین، لایت کوین و اتریوم است مراجعه کنید و اقدام به ساخت کیف پول کاغذی کنید.

نحوه استفاده از کیف پول کاغذی ارز های دیجیتال

هر کیف پول کاغذی شامل دو رشته کلید است. یکی از آن‌ها آدرس کیف پول (Wallet Address) و دیگری کلید خصوصی (PrivateKey) است. برای دریافت بیت کوین تنها لازم است که آدرس کیف پول را به کسی که می‌خواهد برای شما ارز دیجیتال بفرستد، بدهید.

ارسال ارز دیجیتال از کیف پول کاغذی توسط کلید خصوصی انجام می‌شود. داشتن کلید خصوصی به منزله دسترسی کامل به دارایی‌هاست از این روز هرگز کلید خصوصی خود را برای افراد دیگری به اشتراک نگذارید.

بزودی آموزش ساخت و نحوه برداشت ارز از کیف پول های کاغذی را در قالب یک مقاله جداگانه منتشر خواهیم کرد.

 

در این مقاله به صورت خلاصه به معرفی کیف پول های کاغذی ارز های دیجیتال پرداختیم و امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.